پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​برگزاری طرح ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت به مناسبت روز ایمنی حمل و نقل در روستای فرفهان خنداب

تاریخ انتشار: 1397/02/19

 

 

طرح ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت در راههای استان مرکزی در روستای فرفهان شهرستان خمین با حضور 150 موتورسوار انجام گردید. در این جلسه فرماندار خمین،نمایندگان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان خمین، پلیس راه استان، فرماندهی انتظامی شهرستان خمین و پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان خمین حضور داشتند.

پس از قرائت قرآن کریم و پخش سرو جمهوری اسلامی ایران، آقای عابدی رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به حاضران جلسه مطالبی در خصوص اجرای طرح ارتقای ایمنی موتوروساران و ارتقای فرهنگ ترافیک ارائه کردند.

سپس آقای محسنی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای به گرامیداشت روز 7 اردیبهشت که توسط شورای عالی فرهنگ کشور به نام روز ایمنی حمل و نقل اشاره کردند و به ارائه فایل آموزشی و تصاویری از سابقه و آمار تصادفات جاده ای کشور و همین طور تلفات جاده ای استان پرداختند. دربخش دیگری از آموزش در مورد علل فوت موتورسواران در راههای برون شهری و روستایی، به عامل عمده تلفات که ناشی از ضربه به سر می باشد و به تاثیرات استفاده از کلاه ایمنی برای اجتناب از چنین سوانحی پرداخته شد و تصاویری از ناهنجاری های ترافیکی راکبان موتورسیکلت ارائه گردید.

در ادامه جلسه آقای تهرانی فرماندار شهرستان خمین به ایراد سخنرانی پرداختند و در مورد تعیین روز ایمنی حمل و نقل در 7 اردیبهشت توضیحاتی دادند و به اهمیت ارتقای فرهنگ ترافیک در کاهش تلفات ناشی از تصادفات و نقش مهم استفاده از کلاه ایمنی در ایمنی موتوروسواران اشاره داشتند .

جناب سرگرد حاج کاظمی رئی راههای روستایی فرماندهی پلیس راه استان مواردی درخصوص رعایت قوانین و مقرارات راهنمایی و رانندگی و  علت عمده و سابقه تصادفات موتورسواران در روستای فرفهان و شهرستان خمین و اهمیت ارتقای فرهنگ ترافیک و آموزش نکات ایمنی و رعایت قوانین اشاره کردند.

در پایان جلسه به موتورسواران روستای فرفهان شهرستان خمین  کلاه ایمنی اهدا گردید.

 


مشخصات:
نظرات: *