پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​تقدیر و تشکر آخوندی وزیر راه؛ از عملکرد میدانی راهداران استان مرکزی

تاریخ انتشار: 1397/02/26


عباس آخوندی؛ وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی به همراه عبدالهاشم حسن نیا رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، امیر امینی معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع و علیرضا محفوظی معاون حقوقی٬ امور مجلس و هماهنگی استان‌های وزارت راه و شهرسازی ضمن بازدید از گردنه سرخاب در محور راهجرد؛ از عملکرد میدانی راهداران استان مرکزی درگردنه سرخاب محور اراک - سلفچگان تقدیروتشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی؛ گردنه سرخاب در محور اراک- تهران از نقاط پرحادثه استان به شمار می آید که شیب شیروانی این محور با تلاش چهار اکیپ فعال راهداری در حال اصلاح است. که اخوندی با بازدید از این محور از تلاش راهداران  استان برای حذف این نقطه پرحادثه اعلام رضایت کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی در این بازدید گفت: تمرکز اصلی مجموعه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان براصلاح شیب شیروانی محورها گذاشته شده است .

علی زندی فر با بیان اینکه تاکنون شیب شیروانی 70 درصد آزاده راه ساوه-تهران اصلاح شده است تصریح کرد: با این اصلاح واژگونی خودروها به پایین ترین سطح می رسد، بسیاری از گاردیل های مسیر جمع آوری می شود و هزینه نگهداری ایمنی جاده نیز کاهش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه در تمام شهرستانهای استان اصلاح شیب شیروانی در دستور کار قراردارد  گفت: از ابتدای فروردین ماه امسال برای تمام روسای شهرستانهای استان برای اصلاح شیب شیروانی بازه زمانی تعییین شده است؛ تا برای اصلاح محورهای استان اقدام کنند.

تا کنون اصلاح شیب شیروانی چهار کیلومتراز محور اراک- سلفچگان با 3هزارو 500 متر مکعب خاکریزی و 2هزاروپانصد متر مکعب خاک برداری با تلاش راهداران انجام شده است. با توجه به نقش مهم اصلاح شیب شیروانی جاده ها در کاهش شدت سوانح رانندگی و خسارات وارده به سرنشینان، عملیات اصلاح شیب شیروانی محورها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.مشخصات:
نظرات: *