پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​رتبه سوم استان مرکزی در کاهش تلفات سه ماهه اول

تاریخ انتشار: 1397/05/16


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی از کاهش 14.2 درصدی تلفات جاده ای خبر داد و گفت: براساس گزارش دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشورتلفات و مصدومین برون شهری و روستایی استان کاهش یافته است.

علی زندی فر افزود: بر اساس این ارزیابی از بین 31 استان کشور تلفات جاده ای استان طی سه ماهه اول سال به میزان 14.2 درصد نسبت به مدت مشابه  سال گذشته کاهش داشته است.

وی ادامه داد: استان مرکزی پس از استانهای همدان و یزد شاهد بیشترین درصد کاهش تلفات بوده که از این حیث رتبه سوم کشوری را کسب کرد.

به گفته زند ی فر با اقداماتی چون روکش آسفالت مناسب، روشنایی جاده در شب، نصب علائم و تجهیزات ایمنی در نقاط پر حادثه و اصلاح شیب شیروانی و شانه محورهای ارتباطی استان ، افزایش ضریب ایمنی جاده افزایش یافته است و تلفات ناشی از واژگونی وسایل نقلیه کاهش قابل ملاحظه ای یافته است. 

وی تاکید کرد: میزان تلفات جاده ای استان در مدت مشابه سال قبل در سه ماهه اول سال 113 نفرکشته بوده که امسال به 97 نفر کاهش یافته  است.

در این مدت 23 درصد تصادفات در آزادراهها و 14 درصد بزرگراهها و 51 درصد در راههای اصلی و 6 درصد در راههای فرعی و 7 درصد در راههای روستایی بوقوع پیوسته است.

بیشترین کاهش تلفات در انواع وسایل نقلیه مربوط به وانت بارها، اتوبوس و موتورسیکلت ها  بوده است و بیشترین سهم تلفات نیز سواری با سهم 72 درصد از کل تلفات استان می باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تصادفات جاده ای نهمین عامل مرگ و میر در جهان محسوب می شود تصریح کرد: در سه ماه اول سال 1397 درکل کشور سه هزار و 792 نفر در اثر تصادفات درون و برون شهری  کشته شده اند که این تعداد فوتی ها نسبت به مدت مشابه 3.7 درصد افزایش داشته است.
مشخصات:
نظرات: *