پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

افزایش 4 درصدی ترددهای خودروهای سنگین در محورهای استان مرکزی


​مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی خبر داد

تاریخ انتشار: 1397/05/16


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: تردد خودروههای سنگین درمحورهای استان در تیرماه امسال نسبت مدت مشابه سال قبل چهار درصد افزایش داشته است.

علی زندی فر افزود: 18 میلیون و 311 هزار و 282 خودروی سنگین و سبک در 62 محور استان مرکزی تردد داشته اند که این ترددها نسبت به مدت مشابه شش درصد افزایش داشته است.

وی میانگین سرعت این خودروها را  84 کیلومتر بر ساعت عنوان و تصریح کرد: میانگین درصد تخلفات سرعت غیر مجاز در کشور هفت درصد است اما این خودروهای سنگین و سبک چهار درصد بیشتر از میانگین کشوری سرعت غیرمجاز داشته اند.

زندی فر درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در کشور را 14 درصد دانست و خاطرنشان کرد: استان مرکزی به علت کریدور غرب به شرق و شمال و جنوب شاهد تردد خودروههای سنگین است لذا تردد خودروهای سنگین در محورهای استان بیشتر از میانیگن کشوری است.

مدیر کل راهداری  و حمل و نقل میانگین درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در کشور را 25 درصد اعلام کرد و گفت: این ترددها نسبت به کشور 9 درصد بیشتر است.

وی بیشترین سهم تردد وسایل نقلیه سنگین نسبت به كل تردد انجام شده را در محورهای اصفهان-دلیجان ، دلیجان- اصفهان و ساوه- بوئین زهرا  عنوان کرد و افزود: محورهای شازند-اراک ، اراک-شازند، آزادراه تهران- ساوه پرترددترین محورهای استان در تیر ماه گزارش شده اند.

وی با بیان اینکه میزان تردد در مرداد ماه نیز چهار میلیون و 565 هزارو 981 وسیله نقلیه بوده است گفت: از 6 تا 12 مرداد این تعداد وسیله نقلیه سنگین و سبک در محورهای استان تردد داشته اند که 9 درصد بیشتر از سرعت غیر مجاز تخلف کرده اند.

به گفته ی زندی فر میانگین درصد تخلفات سرعت غیر مجاز در کشور  6 درصد است و همچنین میانگین سرعت این خورودهای عبوری 83 کیلومتر بر ساعت از طریق سامانه ترددشماری بر خط گزارش شده است.
مشخصات:
نظرات: *