پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی​حذف نقاط پر حادثه درمحور تفرش – فرمهین

تاریخ انتشار: 1397/06/21


با حضور نماینده مردم شریف شهرستانهای تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی به همراه فرماندارشهرستان تفرش ومدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی،ازعملیات راهداری درمحورهای تفرش بازدید بعمل آمد. 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی با بیان اینکه راههای بین شهری به منزله شریانهای حیاتی کشور و بعنوان یک سرمایه عظیم ملی منعلق به نسلهای حال و آینده می باشد  گفت: این اداره در شش ماه گذشته تمام تلاش خود را برای اصلاح شیب های شیروانی راه ، کاهش احتمال واژگونی خودروها و حذف نقاط پرحادثه انجام داده است.

علی زندی فر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سه ماهه گذشته اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان تفرش تصریح کرد: در محور تفرش – فرمهین ۶ کیلومتر اصلاح شیب شیروانی راه صورت گرفته است که احتمال واژگونی خودرو های خارج شده از مسیر را به حداقل میرساند.

وی با بیان اینکه این اصلاح شیب شیروانی با حجم خاکبرداری و خاکریزی بیش از 34 هزار متر مکعب انجام شده است گفت:  حذف یک نقطه پر حادثه در محور تفرش - فرمهین با انجام ترانشه برداری سنگی به میزان 3 هزارمترمکعب صورت گرفته است.

زندی فر به شانه سازی تفرش - سلفچگان  به طول 8 کیلومتراشاره کرد و ادامه داد: در محور تفرش - سلفچگان شانه سازی با حجم خاکریزی بیش از16 هزار متر مکعب انجام شده است.

این مقام مسئول از احداث پارکینگ در گردنه گیان  تفرش خبر داد و گفت: ساخت پارکینگ و پایگاه امداد و نجات در گردنه گیان تفرش بدلیل سرد بودن این منطقه و حادثه خیز بودن در این منطقه حایز اهمیت است. 

گفتنی است آقای محمد حسینی نماینده مردم شریف تفرش ، آشتیان ، فراهان در مجلس شورای اسلامی و فرماندارتفرش با اهداء لوح تقدیر از تلاش بی شائبه و تلاش خستگی ناپذیر مجموعه راهداری قدردانی نمودند. 
مشخصات:
نظرات: *