پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی40 درصد از زائران اربعین حسینی با ناوگان حمل و نقل عمومی جابجا می شوند

تاریخ انتشار: 1397/06/22

​معاون حمل و نقل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان مرکزی در دومین جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین سال 97، ضمن تاکید بر تلاش برای سفرایمن زائرین استان مرکزی به عتبات در اربعین امسال گفت: مجموعه راهداری با برنامه ریزی و هماهنگی برای ارائه خدمات مطلوب به زوار حسینی ( ع ) در حوزه حمل و نقل عمومی تلاش می کند.

وی با تاکید بر اینکه خدمات رسانی در زمینه انتقال زوار به مرز مهران باید به گونه ای باشد که خللی در خدمات رسانی در سطح استان برای دیگر شهروندان به وجود نیاید گفت: اداره کل راهداری و حمل و نقل استان پیش بینی و برآورد لازم را از تعداد ناوگان موردنیاز انجام داده است.

محمد محسنی  با بیان اینکه  درسال گذشته بیش از 39 درصد زائران که در حدود 22 هزار نفر زائر می باشد با حمل ونقل عمومی اعزام شده اند و در مجموع بیش از 1200 دستگاه اتوبوس جهت اعزام و برگشت زائران خدمت رسانی کرده اند گفت: اعزام زائران 10 روز قبل از اربعین و به صورت تدریجی انجام می شود وبا برنامه ریزی  مشکلی در اعزام وجود نخواهد داشت وبا توجه به ازدحام در برگشت رائران نیازمند مدیریت و تلاش بیشتر دراعزام جهت برگشت زائران می باشد

معاون حمل و نقل اضافه کرد: در این ایام همچنین بیلبوردهایی با مضمون اربعین حسینی ( ع )، خوش آمدگویی به زوار، پرچم مشکی در ورودی ها و محورهای مواصلاتی استان و جایگاههای سوخت و مجتمع های بین راهی نصب خواهد شد.

گفتنی است مباحث اصلی مطرح شده در جلسه در خصوص تامین ناوگان مورد نیاز اعزام زائرین ، تامین سوخت و نحوه نظارت بر خدمات در قبل، حین و بعد از سفربود که تصمیمات لازم اتخاذ گردید. 

سرپرست اداره ماشین آلات  استان مرکزی از ایمن سازی مسیرزائرین اربعین حسینی در مرز ایلام خبر داد و گفت: هشت دستگاه ماشین آلات راهداری در حال ایمن سازی مسیرزائران اربعین هستند.

ابوالفضل یساولی افزود: دودستگاه تریلی، 2 دستگاه لودر و گریدر و4 دستگاه کامیون طی 45 روز مسیر عبوری زائرین را ایمن سازی می کنند.
مشخصات:
نظرات: *