پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیپروژه‌های ایمن‌سازی راه‌های فرعی و روستایی استان مرکزی اجرا شد

تاریخ انتشار: 1397/07/15

معاون  راهداری و حمل‌ ونقل جاده ای استان مرکزی گفت: پروژه‌های ایمن‌سازی راه‌های فرعی و روستایی استان مرکزی اجرا شد.

علیرضا اختری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به ایمن‌سازی جاده‌های فرعی و روستایی در استان مرکزی اظهار داشت: به منظور نگهداری و بهره‌برداری برای سطح سرویس مناسب از راه‌های روستایی و فرعی در راستای افزایش ایمنی تردد و کاهش تصادفات در نیمه نخست امسال شانه‌سازی، رگلاژ، اصلاح شیب شیروانی و اصلاح در 461 کیلومتر از محورهای فرعی و روستایی اجرا شده است.

وی افزود: ترانشه‌برداری خاکی در سطح 72 هزار و 800 مترمکعب و ترانشه‌برداری سنگی در سطح 3 هزار مترمکعب انجام گرفت این در حالی است که در 6 ماه نخست امسال 477 کیلومتر تسطیح و رگلاژ راه خاکی و تعریض محور اجرا شده است.

اختری خاطرنشان کرد: در مدت یاد شده عملیات تسطیح و تیغ‌زنی و بازگشایی راه‌های روستایی به‌طول 154 کیلومتر و 5 هزار و 100 متر اصلاح رمپ ورودی و خروجی و نقاط حادثه خیز توسط  اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان مرکزی انجام شده است.

معاون راهداری و حمل‌ ونقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره بر اهمیت ایمنی راه‌ها در اقتصاد و سلامت جامعه گفت: ایمنی راه‌ها اولویت اصلی سازمان است و به سبب اهمیت این موضوع، در این حوزه هیچ‌گونه اغماضی نمی‌کنیم هر چند ممکن است به سبب کمبود اعتبارات برخی پروژه‌ها انجام نشوند اما در بحث ایمن‌سازی جاده‌ها هیچ غفلتی نداریم چرا که اولویت ما ایاد بسترهای ایمن برای مردم است.

وی ادامه داد: ایمن‌سازی راه‌ها در کاهش تصادفات بسیار موثر است و با این کار قطعا می‌توان میزان خسارت مالی و تلفات انسانی در سطح جاده‌ها را به حداقل رساند.

اختری با اشاره به تلاش برای ایمنی راه‌های مواصلاتی در استان مرکزی عنوان کرد: هم اکنون عمده تلاش‌های ما صرف نگهداری و حراست از شبکه راه‌ها، تأمین ایمنی عبور و مرور به منظور حفظ و بهره‌برداری بهینه از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در این بخش می‌شود.

معاون راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان مرکزی اضافه کرد: امری که امروزه در فرهنگ سازمانی، عملیات راهداری نام گرفته است انجام هر گونه عملیات اجرائی و کنترل ترافیک بر روی راه‌های موجود با حفظ ایمنی استفاده کنندگان از راه، جریان روان و ایمن ترافیک را به همراه دارد، بنابراین برنامه‌ریزی مناسب و هماهنگ فعالیت‌ها به‌منظور تأمین ایمنی لازم و کاهش تراکم ترافیک و نیز جلوگیری از تاخیر در سفر و ناراحتی استفاده کنندگان از راه حائز اهمیت است.
مشخصات:
نظرات: *