پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

۱۰ نقطه حادثه‌خیز استان مرکزی ایمن‌سازی می‌شود


مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: ۱۰ نقطه حادثه‌خیز استان مرکزی ایمن‌سازی می‌شود.

تاریخ انتشار: 1397/08/19

علی زندی‌فر با اشاره به ایمن‌سازی جاده‌های استان مرکزی اظهار داشت: پس از نخستین شناسایی نقاط حادثه‌خیز 117 نقطه در استان شناسایی شد که خیلی از آنها برطرف شده و به 64 نقطه رسید.

وی افزود: پس از آخرین مرحله شناسایی 32 نقطه داشتیم که سال گذشته طرح رفع 10 نقطه توسط مشاور تهیه شده است، بودجه گرفته شده و در مرحله مناقصه هستند، برخی از آنها به قرارداد رسیده و عملیات اصلاح آنها در دستور کار قرار گرفته است.

زندی‌فر تصریح کرد: در رابطه با 22 نقطه باقیمانده هم، آشکارسازی انجام شده که مورد تایید پلیس هم قرار گرفته است و امیدواریم به زودی با تامین اعتبار لازم و پیگیری‌ها این نقاط هم ایمن‌سازی شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی با اشاره به جاده‌های شهرستان ساوه گفت: محور ساوه-همدان شیب‌هایی دارد که اقداماتی در رابطه با آن انجام شده و اصلاح شیب شیروانی، برداشته شدن گاردریل و غیره هم قرار شده انجام شود که نیاز به اعتبار دارد.

وی ادامه داد: جاده‌ها برای سرعت طرحی که طراحی شدند مشکل ندارند، بنابراین در محور ساوه-همدان هم اگر با سرعت طراحی شده حرکت خودروها انجام شود و مطابق تابلوها حرکت انجام شود اتفاقات را شاهد نخواهیم بود.

زندی‌فر برضرورت رعایت سرعت مطمئنه در جاده‌های مواصلاتی در سطح استان مرکزی تاکید کرد و ادامه داد: سرعت مجاز استان نسبت به متوسط کشوری 5 کیلومتر بیشتر است، شاید به سبب توپوگرافی یا وضعیت بهتر جاده‌ها باشد.
مشخصات:
نظرات: *