پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلیجابجایی بیش از 11 میلیون تن کالا در 8 ماهه سال 97 از مبدا استان مرکزی

تاریخ انتشار: 1397/09/14

به گزارش روابط عمومی  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی، بر اساس آمار بارنامه های صادره به طور متوسط  در 4 سال اخیر ماهانه 6/1 یک میلیون و ششصد هزار تن کالا در قالب 100 هزار سفر باری  از مبدا استان مرکزی به سایر نقاط کشور حمل شده است .

 زندي فر مدیر کل راهداری وحمل ونقل استان مرکزی ضمن بیان این مطلب افزود: استان مرکزی با این حجم جابجایی کالا ٥/4% (چهار و نيم درصد) از کل حجم بار کل کشور را به خود اختصاص داده است و در رتبه 9 کشوری قرار دارد  و  به طور معمول 10 درصد از کل بار جابجا شده به صورت درون استانی و 90 درصد برون استانی جابجا میشودو به طور متوسط سالانه بیش از 7 میلیون تن کالا از سایر نقاط کشور به استان مرکزی وارد میشود

ایشان در ادامه افزود:. درسال جاری در مجموع 8 ماهه امسال بیش از 11ونيم میلیون تن کالا از مبدا استان جابجا شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته داراي رشد 7 درصدي میباشد. این حجم جابجایی کالا در قالب بيش از هفتصدوهشتاد و شش هزار سفر باری صورت گرفته است که حجم سفرهای باری نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است.  متوسط وزن هر محموله  15 تن میباشد و این درحالیست که متوسط کشوری 14 تن میباشد.  حدود 80 درصد از کل بار جابجا شده از مبدا استان از سه شهرستان اراک، دلیجان و ساوه بارگیری میشود  و بیشترین کالای حمل شده به ترتیب شامل انواع سیمان(17 درصد از کل)، نفت کوره و گازوئیل (15 درصد) و انواع سنگ معدنی 8 درصد می باشد. مقصد بیشترین حجم از جابجایی کالا از مبدا استان به  استانهای تهران، خوزستان اصفهان و قم  میباشد.
مشخصات:
نظرات: *